ul. Zimowa 16 (za Castoramą), Szczecin

91 40 000 05

biuro@motoexpresso.pl

Pon.-Pt.: 8:00 - 17:00, Sobota 8.00 – 14.00

Pon.-Pt.: 8:00 - 17:00, Sobota 8.00 – 14.00
Warsztat Samochodowy Szczecin 91 40 000 05
ul. Zimowa 16 (za Castoramą), Szczecin

Aktualności

Praca – doradca serwisowy Szczecin

Zakres obowiązków:

 • Otwieranie zleceń serwisowych
 • Planowanie prac serwisowych
 • Umiejętności diagnozy naprawianego pojazdu
 • Znajomości części zamiennych
 • Rozdzielanie prac serwisowych poszczególnym mechanikom
 • Wykonywanie kosztorysów napraw dla klientów
 • Kontrola jakości i terminowości wykonywania prac
 • Zaangażowanie w tworzenie wizerunku firmy

Wymagamy:

 • Doświadczenia na podobnym stanowisku lub zainteresowania branżą motoryzacyjną umożliwiającego szybkie przyswojenie wiedzy technicznej
 • Minimum średniego wykształcenia
 • Wysokiej kultury osobistej oraz wysoce rozwiniętych umiejętności komunikacyjnych
 • Prawo jazdy kat. B
 • Uczciwości
 • Umiejętności organizacyjnych
 • Umiejętności pracy w zespole
 • Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angielskiego

Oferujemy:

 • Zatrudnienie w pełnym wymiarze czasowym oraz stabilne warunki zatrudnienia
 • Pracę w stabilnej firmie o ugruntowanej pozycji na rynku
 • Pracę w wysokich standardach socjalnych
 • Szkolenia podnoszące kwalifikacje

Osoby zainteresowane pracą w naszym serwisie samochodowym
prosimy o przesłanie ofert (CV ze zdjęciem) na adres e-mail: biuro@motoexpresso.pl
W temacie zgłoszenia prosimy umieścić: PRACA DORADCA SERWISOWY

Prosimy o dopisanie następującej klauzuli:
„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych dla potrzeb niezbędnych dla realizacji procesu rekrutacji (zgodnie z ustawą z dn. 29.08.97 roku o Ochronie Danych Osobowych Dz. Ust Nr 133 poz. 883)”.

Pracuj z najlepszymi

Wyślij maila – oddzwonimy!

Bezpłatne ozonowanie pojazdów służbowych

Serwis samochodowy Motoexpresso zaprasza wszystkie pojazdy jednostek służbowych m.in. pogotowia, policji, straży miejskiej, granicznej i straży pożarnej, na bezpłatne ozonowanie pojazdów.

Koronawirus, podobnie jak inne wirusy, nie jest odporny na ozon. Ozonowanie przestrzeni, również wnętrza pojazdów, to skuteczna i nowoczesna metoda dezynfekcji.

Zapraszamy!

KORONAWIRUS – informacje

Szanowni klienci! W obecnej trudnej sytuacji, chcemy poinformować Was że:

 • Nasz serwis nie zmienił godzin pracy, wciąż jesteśmy do Państwa dyspozycji  od 8:00 do 17:00
 • Jesteśmy przygotowani do obecnej sytuacji, dbamy o Państwa bezpieczeństwo, nasi pracownicy używają rękawiczek jednorazowych oraz płynów do dezynfekcji
 • Preferujemy bezkontaktową obsługę
 • Płyny oraz środki bezpieczeństwa, są również dostępne dla Państwa
 • Świadczymy usługę door too door, czyli odbieramy pojazd od klienta oraz zwracamy po naprawie. (do 10 km od naszej lokalizacji)
 • Płatności kartą są oczywiście u nas standardem

Jak przygotować auto do wiosny w 3 krokach?

Wymiana opon zimowych na letnie

Niestety nie ma określonych ram czasowych, kiedy powinniśmy wymienić opony na letnie. Nie jest możliwe określenie konkretnej daty wymiany opon, na konieczność wymiany opon wskazują jedynie warunki pogodowe. Przyjęło się zasadę, że opony zimowe zakładamy, gdy temperatura powietrza spadnie poniżej 7 °C. Opony letnie zakładamy, kiedy na dworze robi się już cieplej.

Opona zimowa nie jest oponą tylko na okres mrozu i padającego śniegu, spełnia swoją funkcję również jesienią i wczesną wiosną, kiedy jeszcze temperatura nie jest zbyt wysoka lub rano temperatura sięga kilku stopni. Przy okazji wymiany opon będziemy mieli okazję zorientować się, w jakim stanie znajdują się klocki i tarcze hamulcowe. Powinniśmy zwrócić również uwagę czy przewody hamulcowe nie pokryły się rdzą.

Umyj dobrze nadwozie auta z soli

Dokładnie umyć całe nadwozie samochodu z soli, która była sypana zimą na ulice. Powinniśmy również dokładnie umyć lampy, szyby i lusterka. Poza tym warto pomyśleć o umyciu podwozia – jeśli nie masz warunków przyjedź do nas – zrobimy to za Ciebie. Według wielu kierowców częste mycie podwozia samochodu jest szkodliwe, ale jest to pogląd błędny. Mycie podwozia pozwoli wydłużyć czas eksploatacji samochodu. Warto również pomyśleć o konserwacji podwozia.

Sprawdzenie klimatyzacji samochodowej

Czemu akurat wiosna jest idealnym momentem na przegląd klimatyzacji? Po pierwsze dlatego, że kierowca z uwagi na zbliżające się upały już niedługo może zacząć dość często wykorzystywać klimatyzację. Po drugie mamy gwarancję, że z uwagi na nadmiar wilgoci zalegającej w powietrzu, nie pojawią się bakterie w układzie wentylacyjnym i nie będzie w kabinie nieprzyjemnego zapachu.

Warto w tym momencie zaznaczyć, że absolutną podstawą przeglądu klimatyzacji jest jednoczesna wymiana filtra kabinowego przeciwpyłkowego. Bez tego procedura nigdy nie przyniesie zamierzonego skutku.

Zajrzyj pod maskę auta

Dobrze jest zainteresować się stanem zbiornika płynu do spryskiwaczy. Jeżeli została w nim resztka zimowego płynu, warto dolać świeżą porcję jego letniego odpowiednika. Taka mieszanka nie wpłynie negatywnie na właściwości czyszczące (w przeciwieństwie do zabiegu odwrotnego).

Co ile wymieniać klocki hamulcowe?

Nasz warsztat oferuje szybką i fachową usługę wymiany klocków hamulcowych. Zapoznaj się z krótkim poniższym poradnikiem, kiedy wymieniać klocki hamulcowe i dlaczego przy wymianie klocków hamulcowych, powinno się sprawdzić stan techniczny tarcz hamulcowych.

Klocki hamulcowe wymiana Szczecin

Klocki hamulcowe to typowo eksploatacyjne części samochodowe, przez co prędzej czy później będą musiały zostać wymienione. Po czym będziemy mogli poznać, że klocki hamulcowe w naszym aucie nadają się do wymiany?

Podobnie jak w przypadku pozostałych części eksploatacyjnych jak np. tarcze hamulcowe, amortyzatory, czy sprzęgło, częstotliwość wymiany klocków hamulcowych uzależniona jest od częstotliwości oraz stylu eksploatacji samochodu przez kierowcę. Jednak według ogólnie przyjętej zasady, klocki hamulcowe należy wymieniać wówczas, gdy grubość okładziny ciernej wynosi 1,5 mm. Pamiętajmy, że wszystkie klocki hamulcowe wyposażone są w czujniki zużycia. Ich głównym zadaniem jest poinformowanie kierowcy o konieczności wymiany klocków hamulcowych. Po czym można to poznać? Mechaniczne czujniki zużycia sprawiają, że klocki hamulcowe podczas hamowania zaczynają piszczeć, natomiast te elektryczne poinformują o konieczności wymiany tych części za pośrednictwem kontrolki, która zapali się w odpowiednim momencie. 

Istnieją również szacunkowe wartości w kilometrach, które pozwalają oszacować dystans, po jakim powinniśmy się spodziewać, iż klocki hamulcowe w naszym samochodzie będą nadawały się do wymiany. W ten sposób kierowca, który wykorzystuje swoje auto przede wszystkim do jazdy w mieście może spodziewać się wymiany klocków nawet po przejechaniu 15-25 tys. km.

W przypadku samochodów wykorzystywanych na dłuższych trasach okres ten może wydłużyć się nawet dwukrotnie, a wymiana może być konieczna dopiero po przejechaniu 50 tys. km. 

Kiedy wymienić klocki hamulcowe?

By klocki hamulcowe spełniały swoją rolę muszą mieć grubość minimum 1,5 mm, a znacznie lepiej wymieniać je już w momencie, gdy ich grubość przekracza jeszcze 2 mm.
Starsze typy klocków hamulcowych wyposażone były w specjalną blaszkę (zazwyczaj na głębokości 1,5-1,8 mm). W przypadku nadmiernego zużycia tego elementu, zaczynała ona wystawać z powierzchni klocka i trzeć, powodując bardzo nieprzyjemny pisk. W nowszych modelach instaluje się elektroniczne czujniki zużycia klocków hamulcowych, które informują kierowcę za pomocą świecącej się kontrolki. Jeśli hamując słyszysz pisk, lub widzisz jarzącą się kontrolkę – pora wymienić klocki hamulcowe. By je sprawdzić jest pora zawsze, przy każdym przeglądzie.

Kiedy wymienić tarcze hamulcowe?

Stan tarcz hamulcowych zwykle sprawdza się przy okazji wymiany zużytych klocków hamulcowych. Głównym kryterium oceny zużycia tarczy hamulcowej jest pomiar jej grubości. Grubość tarczy nominalną i minimalną podaje producent, jeżeli grubość tarczy zawiera się poniżej minimalnej grubości tarcze należy wymienić na nowe. Zazwyczaj minimalna grubość tarczy hamulcowej jest o 2 [mm] mniejsza od nowej, czyli po 1 [mm] na stronę tarczy. Często na tarczach można spotkać wskaźnik w postaci nawiercenia na powierzchni tarczy, kiedy staje się on niewidoczny to znak że tarcze przekroczyły minimalną grubość kwalifikują się do wymiany.

» Sprawdź cenę wymiany klocków hamulcowych
» Umów się na wizytę

Jeśli się zastanawiasz, czy masz dobre hamulce, czy stan klocków hamulcowych i tarcz jest odpowiedni, przyjedź do naszego serwisu samochodowego i sprawdź, w jakim stanie technicznym są hamulce i tarcze hamulcowe w Twoim samochodzie. Nie pozwól, aby zły stan techniczny hamulców przyczynił się do niebezpieczeństwa na drodze. Zadzwoń i umów się na serwis hamulców i tarcz hamulcowych.

Co ile wymieniać filtr kabinowy

Filtr kabinowy chroni kabinę samochodu przed szkodliwymi substancjami, takimi jak kurz, sadza, pleśń, cząstki asfaltu i inne zanieczyszczenia oraz usuwa nieprzyjemne zapachy z wnętrza pojazdu.

Głównym zadaniem filtra kabinowego jest oczyszczanie powietrza zasysanego przez układ klimatyzacji i wentylacji. Powietrze, które dostaje się do wnętrza pojazdu pozbawione jest pyłków, dymu i kurzu. Zabezpiecza to kierowcę i pasażerów przed alergiami, nieprzyjemnym zapachem czy kurzem.

Co ile wymiana filtra kabinowego?

Częstotliwość wymiany filtra kabinowego (zwanego też niekiedy filtrem przeciwpyłowym) powinna być nie rzadsza niż raz na rok lub po przejechaniu 15 tys. kilometrów.

Objawami zużytego filtra kabinowego są:

 • nadmierne zaparowanie szyb po uruchomieniu wentylatora – spowodowane kumulowaniem się wilgoci w kurzu i innych zanieczyszczeniach nagromadzonych w filtrze kabinowym,
 • zapach stęchlizny wydobywający się z kratek wentylacyjnych – pochodzi najczęściej z gnijących resztek organicznych zbierających się w filtrze,
 • obniżona wydajność nawiewu – spowodowana zmniejszeniem przepustowości zapchanego filtra przeciwpyłkowego. Długo niewymieniany, zanieczyszczony filtr kabinowy przepuszcza cztery razy mniej powietrza niż nowy.


Filtr kabinowy a filtr powietrza – jaka jest różnica?

Filtr kabinowy zabezpiecza kierowcę i pasażerów przed alergiami, nieprzyjemnym zapachem czy kurzem. Filtr powietrza działa jak sito, które z czasem, pod wpływem gromadzącym się na nim zanieczyszczeń, zapycha się. Wówczas element ten przestaje pełnić swoje funkcje, co z kolei skutkuje tym, iż wraz z powietrzem do silnika dostają się różnego rodzaju zabrudzenia. Chociaż zazwyczaj są to niewielkie drobinki kurzu czy pyłu, mogą one wyrządzić wiele szkód naszemu silnikowi, stąd też tak istotną kwestią jest regularne wymieniania filtra. Filtr powietrza ma za zadanie zabezpieczyć silnik przed dostaniem się do niego zanieczyszczeń. To właśnie gruntowne oczyszczanie powietrza przed wprowadzeniem go do komór spalania, umożliwia prawidłową pracę silnika i wysoką trwałość pracujących elementów.

Kiedy należy wymienić filtr powietrza

Podstawowym elementem eksploatacyjnym samochodu jest filtr powietrza. To płuca samochodu. Jego zadaniem jest wychwytywanie kurzu, drobin piasku oraz zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Dzięki niemu drobiny nie dostają się do silnika oraz kabiny auta.

Producenci filtrów podają różne przebiegi, po których należy bezzwłocznie wymienić. Średnio wartości wahają się od 20-40 tysięcy km. Jednak wymianę warto wykonywać częściej, przynajmniej raz do roku lub po przejechaniu ok. 15 do 20 tysięcy km

Czy konieczna jest wymiana filtra powietrza?

Zapchany filtr powietrza może być przyczyną takich problemów jak zwiększone zużycia paliwa czy spadek mocy silnika (na skutek zbyt małej ilości tlenu dostarczanego do motoru). W skrajnych przypadkach brak filtra może przyczynić się do mechanicznego uszkodzenia silnika.

Filtr powietrza objawy

Główne objawy świadczące o tym, że filtr powietrza w naszym samochodzie może być zapchany:

 • spadek mocy silnika – silnik jest mniej dynamiczny, potrzebuje więcej czasu, aby uzyskać maksymalny moment obrotowy,
 • wzrost spalania paliwa,
 • nieprzyjemny zapach wydobywający się spod maski, a niekiedy przedostający się do wnętrza samochodu,
 • zanieczyszczony filtr powietrza powoduje, że do silnika zaczynają przedostawać się zanieczyszczenia, co prowadzi do szybszego zużycia elementów ciernych silnika.


Rodzaje filtrów powietrza

 • Filtry mokre – nasączone olejem, który ma za zadanie zatrzymywać zanieczyszczenia przedostające się do silnika.
 • Filtry suche (papierowe) – są one znacznie popularniejsze, zapewniają prawie stuprocentową ochronę. Podstawą ich konstrukcji jest specjalny papier mikroporowaty ułożony w sposób harmonijkowy nasączony specjalnymi substancjami.

Dobry mechanik

A jeszcze wczoraj wszystko w moim aucie działało… Te słowa oznaczają jedno – potrzebujesz dobrego mechanika, który sprawdzi i naprawi Twój samochód. Dobry mechanik to osoba lub zespół osób, które na podstawie wieloletniego doświadczenia i zdobytej wiedzy, szybko zdiagnozują usterkę i wymienią wadliwe podzespoły samochodu.

Nie jest sprawą łatwą znaleźć takiego mechanika, który zna się na wszystkim, począwszy od wymiany opon, wymiany olej i klocków, po zaawansowane układy, czujnik położenia wału, system antykolizyjny, czy np. system kontrolujący stan zmęczenia kierowcy. Samochody, zwłaszcza te nowe posiadają mnóstwo zaawansowanych urządzeń, które wymagają znacznie więcej uwagi i wiedzy od dobrego mechanika. Dlatego nasz zespół to profesjonaliści, którzy dobrze doradzą i dokonają naprawy.

Szukasz dobrego mechanika, warsztatu, serwisu samochodowego w Szczecinie? Zapraszamy do motoexpresso! Gwarantujemy skuteczne i szybkie naprawy.

Warsztat samochodowy Szczecin

Większość renomowanych warsztatów samochodowych działa tak, by jednorazowi klienci zmienili się w stałych – oferują przez to różnorakie promocje, zniżki i oferty specjalne, korzystne zarówno dla Ciebie, jak i Twojego samochodu.

Zapewniamy mechanikę samochodową na najwyższym poziomie. Łączymy ogromną pasję do aut, gruntowną wiedzę, praktyczne umiejętności z atrakcyjnymi cenami usług. Nasi mechanicy samochodowi to prawdziwi specjaliści od wszystkich modeli aut bez względu na producenta. Nie tylko wiedzą, jak naprawić Twój samochód, ale przede wszystkim dobiorą najlepsze rozwiązanie, najbardziej optymalne pod względem technicznym, ale również finansowym. U nas Twój pojazd będzie w dobrych rękach – dobry mechanik Szczecin to MY – motoexpresso. Zapraszamy serdecznie!

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Grill w warsztacie motoexpresso

Oj dzieje się i to zadyma nie z tej ziemi. Dziś gościliśmy ekipę grillującą, która jakże miłą nam sprawiła niespodziankę – grill przez naszym warsztatem samochodowym. Było smacznie, było pysznie i na pewno to nie jest ostatni raz, kiedy gościliśmy tą niesamowitą ekipę w naszym auto warsztacie!

Warsztat samochodowy Szczecin – grill przed motoexpreso

Wymiana opon Szczecin Prawobrzeże

Za oknem coraz niższe temperatury, a z nieba leci nie tylko deszcz, ale i liście – to oznaka, że już mamy jesień. Dlatego wszystkim kierowcom pragniemy przypomnieć o sezonowej wymianie opon. Zapraszamy do naszego warsztatu samochodowego, który wymieni opony w Twoim samochodzie, a przy okazji sprawdzi stan bieżnika i dokona wyważenia opony.

Czy wymiana opon w samochodzie jest w ogóle konieczna? Jeśli zastanawiasz się, czy warto zmieniać jesienią opony na zimowe, w wiosną na letnie, to w dalszej części artykułu pomożemy Ci odpowiedzieć na to pytanie. Najpierw zastanówmy się kiedy zmienić opony na zimowe lub na letnie?

Kiedy zmienić opony na zimowe?

Kiedy zakładać opony zimowe? Przecież przed chwilą wymienialiśmy opony na letnie. Wymiana opon na zimowe powinna nastąpić gdy temperatura spada poniżej 7°C. W tym sezonie zmienia mieliśmy już pierwsze przygruntowe przymrozki, dlatego nie warto czekać do pierwszego śniegu. Nie zastanawiamy się więc zbyt długo, kiedy wymieniać opony na zimowe i nie dajemy się zaskoczyć warunkom na drodze.

Kiedy zmienić opony na letnie?

Powszechnie przyjęło się, że opony letnie należy zakładać, gdy średnia dobowa temperatura jest wyższa niż 7°C. Te wytyczne niestety dość trudno osadzić w ramach czasowych ze względu na zmienność pogody na przełomie zimy i wiosny. Właśnie z tego powodu nie zalecamy zmiany opon na letnie już po pierwszych kilku dniach z temperaturą sięgającą powyżej 7°C. Poczekaj aż pogoda się ustabilizuje i dopiero wtedy udaj się do warsztatu na wymianę opon.

Proponowane daty zmiany opon na zimowe

woj. / Jazda poranno-wieczorna (15:00 – 9:00) / Jazda w ciągu dnia (9:00 – 15:00)  
woj. dolnośląskie  21.10.2019  25.10.2019  
woj. kujawsko-pomorskie  23.10.2019  27.10.2019  
woj. lubelskie  22.10.2019  26.10.2019  
woj. lubuskie  24.10.2019  28.10.2019  
woj. łódzkie  22.10.2019  26.10.2019  
woj. małopolskie  27.10.2019  31.10.2019  
woj. mazowieckie  21.10.2019  25.10.2019  
woj. opolskie  25.10.2019  29.10.2019  
woj. podkarpackie  21.10.2019  25.10.2019  
woj. podlaskie  20.10.2019  24.10.2019  
woj. pomorskie  22.10.2019  26.10.2019  
woj. śląskie  24.10.2019  28.10.2019  
woj. świętokrzyskie  22.10.2019  26.10.2019  
woj. warmińsko-mazurskie  19.10.2019  23.10.2019  
woj. wielkopolskie  26.10.2019  30.10.2019  
woj. zachodniopomorskie  23.10.2019  27.10.2019

Różnica między oponami zimowymi i letnimi?

Różnice między oponą zimową i letnią mogą być niedostrzegalne, ale doświadczonemu kierowcy wystarczy jedno spojrzenie na oponę, by wiedzieć, czy ma do czynienia z oponą zimową czy letnią. 

Bieżnik w oponie zimowej jest gęsto pokryta lamelami, których zadaniem jest wgryźć się w śnieg na drodze. Inaczej niż w letniej, gdzie minimalizuje się liczbę lameli po to, by uzyskać jak największą powierzchnię styku z nawierzchnią, a w efekcie wyższe osiągi. Jednak wzór bieżnika to nie wszystko.

Tym, co spędza sen z powiek inżynierów ogumienia, jest odpowiednia mieszanka gumy, która zapewni optymalną elastyczność podczas jazdy w niskich temperaturach. W takich warunkach opony letnie stają się zbyt twarde, a jazda na nich mało przyjemna i niebezpieczna.

Naprawa samochodów ciężarowych

Od początku naszego działania zależy nam, żeby nasz serwis zajmował czołowe miejsce wśród warsztatów samochodowych w Szczecinie, które zajmują się naprawą busów i samochodów dostawczych. Z tego powodu dostosowaliśmy nasze usługi do klientów, którzy są właścicielami lub kierowcami samochodów dostawczych. Zadbaliśmy o kilka ważnych elementów, które są niezbędne przy obsłudze tego rodzaju samochodów.

Nasz warsztat samochodowy motoexpresso świadczy usługę naprawy samochodów ciężarowych, których wysokość nie przekracza 3.4m. Jest to związane z wysokością naszej bramy wjazdowej do warsztatu. Wszystkich właściciel busów i samochodów dostawczych zapraszamy do naszego auto serwisu, w którym na pewno pomożemy znaleźć i usunąć usterkę.

Serwis aut ciężarowych

Zajmujemy się diagnozą usterek i naprawą pojazdów dostawczych, busów wszystkich marek już od wielu lat. Świadczymy kompleksowe usługi związane z mechaniką pojazdową samochodów osobowych, jak i samochodów dostawczych, bus. Jeśli masz auto do 3.4m wysokości przyjedź do nas, nie szukaj innego warsztatu – motoexpresso to serwis, który doradzi, pomoże i naprawi Twoje auto.

Naprawa samochodów dostawczych, busów

Zachęcamy Cię, żebyś wypróbował jakość naszych usług. W naszym biurze spotkasz życzliwe osoby, które z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania i wątpliwości. Mamy też przygotowane czyste miejsce, w którym będziesz mógł poczekać, jeżeli naprawa będzie mogła zostać wykonana od ręki. Do tego z chęcią poczęstujemy Cię dobrą kawą lub herbatą.