tel. 91 40 000 05, ul. Zimowa 16, 70-807 Szczecin

Serwis

samochodowy

Szczecin, ul. Zimowa 16 (za Castoramą)

Jak dojechać

jak przygotować auto do wyjazdu?

KONIECZNIE SPRAWDŹMY WE WŁASNYM ZAKRESIE – w dowodzie rejestracyjnym termin ważności przeglądu i termin obowiązkowego ubezpieczenia OC. Przekroczone terminy mogą w razie kontroli policyjnej słono nas kosztować, a tym bardziej brak ważnego ubezpieczenia.

PŁYNY – sprawdzamy ilość płynu w spryskiwaczach. Jego brak może bardzo utrudnić drogę, a przede wszystkim wpłynąć na bezpieczeństwo jazdy. Napełnijmy pojemniki, a zapas płynu schowajmy na wszelki wypadek w bagażniku. Ważne jest, aby skontrolować także poziom płynu w chłodnicy i zerknąć na zbiornik płynu hamulcowego – na każdym jest podziałka wskazująca, jaki powinien być stan.

WYCIERACZKI– nawet pełny zbiornik z płynem nie pomoże, jeśli wycieraczki będą w złym stanie. Sprawdźmy kondycję ogumienia wycieraczek – czy przypadkiem nie ma na nich uszkodzeń, które mogą spowodować niedokładne zbieranie wody. Wtedy jeszcze przed wyjazdem konieczne będzie zamontowanie nowych.

OPONY – ciśnienie w oponach powinniśmy sprawdzić z dwóch względów: bezpieczeństwa i oszczędności, bo zbyt niskie spowoduje większe spalanie paliwa i szybsze zużycie ogumienia.

OŚWIETLENIE I SYGNAŁ DŹWIĘKOWY– sprawdźmy, czy działają wszystkie światła zewnętrzne i czy nasz klakson jest sprawny. Może się okazać, że konieczna będzie wymiana spalonych żarówek. Warto też mieć komplet podstawowych żarówek na zapas, aby nie otrzymać w drodze mandatu.

OLEJ – koniecznie trzeba sprawdzić poziom oleju. Należy tę czynność wykonać przy zimnym silniku. Warto też zajrzeć pod samochód i sprawdzić, czy nie ma wycieków, czyli tłustych plam.

Koniecznie upewnijmy się czy mamy:

  • zapasowe koło w dobrym stanie,
  • trójkąt ostrzegawczy,
  • żarówki na ewentualną wymianę,
  • gaśnicę i apteczkę,
  • kamizelkę odblaskową.

 

 

EXPRESOWE NAPRAWY

Realizujemy, dzięki szybkim dostawom towaru i profesjonalnej obsłudze.

AUTO ZASTĘPCZE

Na czas naprawy do Państwa dyspozycji: Toyota Yaris / Renault Megane

KAWA

Pyszna, świeżo mielona kawa, aktualna prasa i TV. Dokładamy wszelkich starań by pobyt w naszym serwisie był dla Państwa komfortowy.

HOT SPOT

Dostęp do internetu oraz komputer stacjonarny do Państwa dyspozycji.

KĄCIK DLA DZIECI

Specjalnie dla Państwa pociech.

ŁADOWARKI