ul. Zimowa 16 (za Castoramą), Szczecin

91 40 000 05

biuro@motoexpresso.pl

Pon.-Pt.: 8:00 - 17:00, Sobota 8.00 – 14.00

Pon.-Pt.: 8:00 - 17:00, Sobota 8.00 – 14.00
Warsztat Samochodowy Szczecin 91 40 000 05
ul. Zimowa 16 (za Castoramą), Szczecin

Geometria kół

Geometria kół Szczecin

W naszym warsztacie samochodowym oferujemy sprawdzenie geometrii i zbieżności:

Jednym z elementów wpływającym na niesprawność jest również geometria układu zawieszenia. Kąty geometrii zawieszenia to:

  • „zbieżność” kół która wpływa na: zużycie opon, nadmierne zużycie elementów łożyskujących koła, pogorszenie stabilności jazdy,
  • pochylenie i wyprzedzenie sworznia zwrotnicy które wpływa na: możliwość zachowania nadanego kierunku jazdy i łatwości w prowadzeniu samochodu,
  • pochylenie koła które wpływa na zachowanie toru jazdy w szczególności podczas pokonywania zakrętów.

Przeglądu stanu elementów zawieszenia, w tym również kątów geometrii należy dokonywać przy każdym przeglądzie wiosennym/jesiennym, lub co 20 – 30.000 km.

Zawieszenie samochodu jest to układ elementów sprężystych łączących koła jezdne, osie lub mosty napędowe z ramą lub wprost z nadwoziem samochodu. Zadanie zawieszenia polega przede wszystkim na tłumieniu wstrząsów nadwozia wywołanych toczeniem się kół jezdnych samochodu po nierównościach nawierzchni oraz łagodzenie wszelkiego rodzaju drgań występujących podczas ruchu pojazdu. Zawieszenie zapewnia komfort jazdy, bezpieczeństwo oraz ogranicza zużycie elementów pojazdu zwiększając jego trwałość.

Zawieszenia pod względem konstrukcyjnym można podzielić:

  • sztywne – oba koła jezdne osadzone są na wspólnej sztywnej osi związanej z ramą lub nadwoziem samochodu poprzez elementy sprężyste. Zmiana położenia jednego koła np. w razie najechania na nierówność nawierzchni drogi powoduje odpowiednią zmianę położenia drugiego koła.
  • niezależne – każde z kół jest indywidualnie utrzymywane w właściwym położeniu wzgl. ramy lub nadwozia samochodu poprzez sztywne elementy z przegubami lub elementy sprężyste. Dzięki temu wychylenie jednego koła nie powoduje bezpośrednio zmiany położenia koła tej samej osi.

Ustawienie zbieżności kół Szczecin

Wybierając się w dłuższą podróż zależy nam, aby nasz samochód nie tylko był bezawaryjny, ale przyjemnie się prowadził. Komfort jazdy zwłaszcza przy długichi wielogodzinnych trasach jest niezwykle potrzebny. Jeśli auto nie trzyma się drogi, samoistnie skręca i zbacza z toru jazdy, ściąga go w prawą lub lewą stronę, to są to pierwsze oznaki, aby sprawdzić i ustawić zbieżność pojazdu. Nasz warsztat samochodowy motoexperesso sprawdzi dokładnie przyczynę usterki i ustawi zbieżność w Twoim samochodzie. Przyjedź do nas, a my 'wyprostujemy’ każdą usterkę w Twoim aucie.